MS Excel Eğitimi

Genel

Microsoft Excel veri analizi süreçlerini yöneten elektronik tablo yazılımıdır. Microsoft Excel; her türlü veriyi tablolar ve listeler şeklinde kayıt altında tutabilme, fonksiyon odaklı formüller sayesinde hesaplamalar ve analizler yapılabilme, bunun yanı sıra dinamik grafikler, özet tablolar, iş stratejilerinde karar almayı hızlandıran raporlar hazırlayan bir uygulama programıdır.

Excel Nerelerde Kullanılır?


Microsoft Excel, işletmenin küçük ya da büyük olması fark etmeksizin iş hayatında en sık kullanılan ofis programlarından biridir. Excel ile en basitinden en karmaşığına kadar binlerce veriyi tablo veya liste halinde kayıt altında tutulabilir, hem kısa sürede hem de profesyonel şekilde çözümler üretebilirsiniz. Ayrıca Excel’in sunmuş olduğu çok sayıda fonksiyonlar ve uygulamalar sayesinde;

  • Hesaplamalar ve analizler yapabilir,
  • Datalara grafikler çizilebilir,
  • Çoklu verilerin kolay anlaşılması ve ulaşılabilir olması için özetler hazırlayabilir,
  • Verileri sıralayabilir, sorgulayabilir ve birçok başlık altında raporlar hazırlayabilirsiniz.

     

Neden Excel Eğitimi?


Excel, karmaşık bir program gibi algılanmakta ve birçok kişi tarafından tam yetkinlik ile kullanılamamaktadır. İş hayatında başarılı olmak isteyen her çalışanın bu yetkinliği kazanması ve eğitimini alması gerekir. İmpress Akademi, Microsoft Excel'i ileri düzeyde kullanma becerisine sahip kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Excel'in özelliklerini ileri derecede kullanarak verimliliğinizi arttıracak ve kısa sürede çok daha nitelikli işler yapmaya yarayan özellikler olan sumif (etopla), sumifs (çoketopla), vlookup (düşeyara), foksiyonları ile formülasyon oluşturmayı, if (eğer), conditional formatting (koşullu biçimlendirme) formülasyonlarını ve pivot (özet tablo) uygulamasını kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.

 

Konu Ana Başlıkları

 

Temel Fonksiyonlar

Formüllerle Çalışmak

Büyük Tablolarla Çalışmak

Çoklu Sayfalarda Çalışmak

Data Karşılaştırma

Özet Tablolar – Pivot Table

Çalışma Kitabını Koruma ve Paylaşma Açma

Makrolar

Hızlı Başvuru

Eğitim Süresi

2/4 Hafta

Planlama

Hafta içi
17:00 - 19:00
Hafta sonu
10:00 - 13:00 / 14:00 - 18:00

Sertifika/Raporlar

IMPRESS Akademi, Kullanıcı Sertifikası ve Danışman Referans Mektubu