Power BI - Veri Analizi - Power BI Kursu, Power BI Eğitimi

Hızlı Başvuru


Power BI Kullanımı

Hayatımızın her alanına kurulmuş olan teknolojiyle birlikte finansal ve veri tabanlarının güvenirliliği konusunda bilinen yazılım hizmeti power bi karşımıza çıkmaktadır. Teknolojinin bu kadar yaşamamıza dahil olduğu günümüzde power bi istanbul gibi veri kaynakları güvenilirlik açısından son derece önemlidir. Kendine özgü içerdiği yöntemiyle veri kaynaklarınızı insicamlı, göze hitap ediş şekli olarak akıcı ve iletişimi öngörülerle birlikte daha sağlamlaştıran yazılım ihtimamlarından, programlardan ve polimerik yapıda olan derlemedir. İmpress bilişim gelişen teknolojiye uyum sağlama kapasitesi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışıyla power bi alanında da bir numara olarak kulvarının enleri arasında gösterilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Power BI Kalitesi

Kaliteyi ve yılların getirdiği tecrübenin bütün avantajlarını kullanıcılarına gurula sunmaktadır. Doneleriniz bir excel elektronik grafiği veya bulut tabanlı ve şirket içi hibrit veri ambarları koleksiyonu olabilir. Power bi done kaynaklarınıza hızlıca aktif olarak bağlanmanızı  sağlar iken  önemli arz eden alanlarda göze hitap edecek ekle gelmesini ve keşfe çıkmanızı bunu herkesle veya istediğiniz kişilerle paylaşım yapmanızı  da sağlar.

Power BI Avantajlı Kullanımı

Yoğun ay kapanışları sonrası birçok sorunla karşı karşıya kalan finans profesyonelleri için power bi eğitimi de söz konusudur. Raporlamaların en az üç aylık süreyle üst yönetime ulaştırılması gerekmektedir. Bu yönetim şeklinde  profesyonel finans çalışanları, biraz da olsa rahat ve her platformda (Bilgisayar, Android, IOS) aktif olan bir microsoft power bi uygulamasına sahipken bu veri tabanına dair birkaç bilgi verelim. Öncelikle microsoft power bi nedir? Bu konuyu ele alalım.

Kullanım Alanları Çeşitliliği

Yönetim raporları hazırlanırken ekranda görülemeyecek kadar büyük tablolar ve sayfalarla karşı karşıya gelinmişse veya tabloda bulunan bilgilerin birleştirilmesi durumuyla karşı karşıya kalınmışsa verilen power bI dersleri sırasında önemle üzerinde durulan tek bir konu vardır. Power bi bu noktada en son teknolojinin getirdiği avantajları bünyesinde barındırarak pek çok açıdan sizlere yardımcı olur. İmpress bilişim kaliteyi ve uygun fiyatı hizmetinize sunmanın avantajını sunmaktadır. Alandaki deneyimi ve uzman kadrosuyla bu noktada akıllarda soru işareti bırakmayacak şekilde profesyonelliğini konuşturmaktadır.

Daha Farklı Nerelerde Karşımıza Çıkar?

Bir microsoft veri tabanını bu derece önemli kılan şey altta yatan nedeninde yani temelinde sadece hücreleri barındırıyor olmasıdır. Konuyu bu denli basite indirgemiş iken power bi kullanımı esnasına yavaş yavaş geçebiliriz. Her hücre bir formül ve bu formülün sonucu olan bir değer barındırır. Formül, birbirinden bağımsız bir sayıdan farklı, hücrenin değerlerini (çıktılarını) girmiş  olarak da kullanabilir.

Power BI Kursu İçeriği

Bağımsız olarak yer edinilmiş başka sayfalardaki diğer hücreleri de referans olarak kullanabiliriz. Genelde verilen power bi kursu içeriğinde değişik  hücreye baktığınızda, o hücrede yazılı değeri görürüz değil mi? Bir hücreye baktığımızda  ise, formül çubuğunda hücre yazan değeri belirlenen  hesaplamayla karşı karşıya kalabilme ihtimalleri üzerinde çok durulur. Bu sadece verilen power bi örnekleri arasında yer edinmiş önemli misallerinden birkaçıdır.

Diğer Veri Tabanlarından Farkı

Aslında önemi yadsınamayacak kadar değer taşıyan power bi nasıl kullanılır sorusunu topluca ele alırsak. Hem ücret talep etmeyen hem de ücretinin talepte yer aldığı  power bi kullanımı ne kadar zor ve karmaşık görünse de oldukça kolay ve basittir. Hücrede yer alan formülü veya değeri daha farklı bir değere bürümek amacıyla etkilenen hücrelerin hepsi baştan  hesaplanır ve sonuçlarla anında ulaşılır ve görüntülenir. Bu, elde edeceğiniz veya etmek istediğiniz  modellerin daha esnetilmiş olmasını sağlar. Veri tabanının bu kadar basit ama bir o kadar da karmaşık görünmesinin sebebi budur. Bu kadar basit hücrelerden ortaya konulan ürünün alanının  en kaliteli ürünlerinden biri olmasında şaşkınlığımızı gizleyememiş olmamız normal değil mi

Power BI Neleri Barındırır Bünyesinde

Microsoft ile ilgili sorunlar, her şeyi tek bir ekranda görmek dilediğiniz takdirde, ebat olarak büyük projelerde daha fazla sayıda özelliği yan yana getirmeyi dilediğinizde kendisini gösterir. Karşınıza bir tablo çıkar. Bu tabloda iki yılı aşkın  fazla veri var. Bu tablo, Excelde geçen yılla karşılaştırma yapmanız için yeterli. Bahsedilen tabloda tahmini olarak 53 bin satır 16 sütun bulunmaktadır. Totalde ele alınırsa bir milyona yakın veya bir milyonu aşkın  hücre var.

Uzaklaştırma yöntemine başvurmadan klasik bir  bilgisayar ekranından bir anda yalnızca yaklaşık dört yüz yetmiş  hücre görüntüleyebiliriz. Bütün verilerin sadece yüzde sıfır üçlük dilimini görme şansına sahip olabiliriz.

Mükemmel Özellikleriyle Alıcılarının Hizmetinde

Power BI, microsoft’un ürettiği bir pratik zeka iş ürünüdür. Gerek mantığa uygunluğu gerekse kullanımının alıştıkça ve kurslarla desteklendikçe  daha basit bir yönteme bürünüyor olması en güvenilir alternatifler arasındadır. Power BI veri tabanının bu denli güncel olmasının sebebi de budur.

Görselliği, rapor hazırlama işlemini daha aktif hale getirip iş yükünü azaltıyor oluşu da tercih edilmesinin bir diğer sebebi olarak sayılabilir. Tüm bu özelliklerin yanında alıcılarının taleplerini ve geri dönüşlerini önemseyen bakış açısına sahip olan impress bilişim bu sektörde tercih edilen markaların başında gelmeye devam etmektedir.

Yapısal ve kurumsal karar mekanizmalarını güçlendiren analizler ve önerlier sunan Microsoft’un ileri ve gelişkin  iş zekası platformu  Power BI çözümü, binlerce veri kaynağından temin ettiği veriyi yüksek bir hızda işleyerek anlamlı bilgiye dönüştürüyor. Oluşan bilgiler, kullanıcı dostu hızlı adapte olunacak ara yüzlerle hazırlanan, kolay anlaşılır birer rapor olarak hem web üzerinden hem de mobil cihaz ekranlarından tüm karar verici ilgililerle kolayca paylaşılıyor.

İmpress Bilişim kurumların yapısına özgün iş zekası ihtiyacına yanıt veren, dijital dönüşümün önemli bir parçası olan raporlama ve analiz süreçlerinde Power BI çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Veri Keşfi ve Raporlama çözümüne ilişkin olarak özel planlananmış olan Power BI eğitimleri ile veri analizi ve görselleştirmede uzmanlığa ilk adımı atabilirsiniz.

Alacağınız power bi kursu ile büyük veriler ile analitik raporlar elde edebileceksiniz.  Sizde Power bi eğitimini impress bilişim farklı ile alın.

 

Etiketler: Power bi kursu, power bi eğitimi, kadıköy power bi kursu

Eğitim Süresi

2 Hafta

Planlama

Hafta sonu
09:00 - 13:30 / 14:00 - 18:30

Sertifika/Raporlar

Pakuagram Kişilik Envanteri
Yetkinlik Analizi - Kişilik Analizi
iMPRESS Akademi - Kullanıcı Sertifikası
Danışman Referans MektubuÇalışan veya yöneticiler için Bilgi İşlem departmanından bağımsız olarak rapor oluşturmak ve analiz yapmak isteyen katılımcılar.

Kurumlarda, iş birimlerinin raporlama alanında görev yapan tüm adaylar